Versenyfelhívás 2004

Vámbéry Ármin Emlékverseny

A dunaszerdahelyi Vámbéry Polgári Társulás Dunaszerdahely város neves történelmi egyénisége, az európai hírű utazó, tudós és magyarságkutató, Vámbéry Ármin emléke előtt tisztelegve 2003/2004-es tanévben is meghirdeti a Vámbéry Ármin Emlékverseny IV. évfolyamát. A verseny célja az alap- és középiskolás tanulók magyarságtudatának erősítése, a Csallóköz történelmi hagyományainak megismerése és ápolása.

Az idei verseny témája Vámbéry Ármin munkásága és Ázsia további magyar utazói, felfedezői (Kőrosi Csoma Sándor, Széchenyi Béla, Bálint Gábor, Lóczy Lajos, Déchy Mór, Zichy Jenő, Cholnoky Jenő, Stein Aurél, Almásy György, Prinz Gyula). E történelmi és földrajzi ismeretek kívánó versenyt egy kategóriában, az apaiskolák 7-9. évfolyamának és a nyolcosztályos gimnáziumok 3-5. évfolyamának tanulói számára rendezzük meg.

A vetélkedőre iskolánként egy háromtagú csapat jelentkezését várjuk legkésőbb 2004. február 14-ig. A jelentkezési lapon kérjük feltüntetni a felkészítő tanár és a csapattagok nevét, valamint az iskola pontos nevét és címét, egyéb elérhetőségeit (telefonszám, fax, e-mail cím).

A döntő 2004. április 18-án rendezzük meg a dunaszerdahelyi Vámbéry Napok keretén belül. Ajánlott irodalom a felkészüléshez: Vámos Magda: Resid efendi (Lilium Aurum 2000), Vámbéry Ármin: Küzdelmeim (Lilium Aurum 2001), Vámbéry Ármin: Dervisruhában Közép-Ázsián át ( Lilium Aurum 2000), Kis József: Vámbéry nyomában n(Lilium Aurum 2002), Vámbéry Armin: A magyarok keletkezése és gyarapodása (Lilium Aurum 2003). Bödők Zsigmond: Világjáró magyarok (Nap Kiadó 2001).

A jelentkezéseket az alábbi címen várjuk:
Vámbéry Polgári Társulás, 929 01 Dunajská Streda, Kukučínova 459
Tel.: 031/552 90 28
Fax.: 031/590 27 12
vambery@vambery.sk
A verseny társrendezője a Dunaszerdahelyi Vámbéry Ármin Magyar Tannyelvű Alapiskola.

 

 
 

Vámbéry Ármin Emlékverseny résztvevői

 

 
    Ekecsi Alapiskola  
   
  1. Faragó Péter
  2. Németh Szabolcs
  3. Szabó Péter
 
    Felkészítő tanár: Mgr. Köles Roland

 

 
    Vámbéry Ármin MTNy Gimnázium  
   
  1. Antalics Zsuzsa
  2. Kis Helga
  3. Wiedermann Péter
 
    Felkészítő tanár: Illés Ágota  
       
 


  1. Bartalos Bernedett
  2. Bíró Enikő
  3. Marczell Enikő
    Felkészítő tanár: Simon Beáta

 

 
    Kodály Zoltán MTNy Gimnázium  
   
  1. Oláh Péter
  2. Vozák Edit
  3. Mészáros István
 
    Felkészítő tanár: Kovács Krisztina

 

 
    Vámbéry Ármin MTNy Alapiskola  
   
  1. Csiffári Csilla
  2. Kovács Anita
  3. Szabó Sándor
 
    Felkészítő tanár: Fibi Sándor  
       
   
  1. Orbán Anikó
  2. Rigó Alojz
  3. Varga Éva
 
    Felkészítő tanár: Török Bence